projektowanie i aranżacja wnętrz wrocław

Zanim zamówisz projekt wnętrza

Od początku naszej pracy projektowania i aranżacji wnętrz we Wrocławiu stawiamy na efektywną i przebiegającą w dobrej atmosferze współpracę. Wierzymy, że tylko w ten sposób razem możemy stworzyć coś wyjątkowego – sprawiając, że pomysły stają się rzeczywistością.

Ale proces projektowy tak naprawdę zaczyna się w Twojej głowie, na długo przed złożeniem zlecenia. Pojawiają się w niej wizje i koncepcje, o które będziemy pytać. Będziemy też pytać o Twoje potrzeby i preferencje. Dlatego warto, byś najpierw sam sobie zadał kilka poniższych pytań.

  1. W jakim charakterze ma być utrzymane wnętrze? Czy lubisz otoczenie klasyczne, eleganckie, czy może nieco barokowe, bogate w zdobienia? A może wolisz styl nowoczesny, minimalistyczny albo futurystyczny? Który z nich odpowiada najbardziej Twoim wyobrażeniom o wnętrzu doskonałym? W jakim otoczeniu czujesz się najlepiej?
  2. W jakiej powinno być kolorystyce? Wolisz barwy ciepłe i jasne? Cenisz surowość odcieni szarości? A może chcesz postawić na uniwersalną biel? Kolory to jednak nie tylko Twoje preferencje, ale również określone funkcje ­ – mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć wnętrze, wyróżnić jakieś jego detale, sprawić, że otoczenie będzie sprzyjać relaksowi albo raczej skupieniu. Na które z tych funkcji chcesz postawić?
  3. Jakie funkcje mają pełnić poszczególne pomieszczenia w obiekcie – miejscu pracy? Dobry architekt wnętrz (we Wrocławiu i w każdym innym miejscu) potrafi w czytelny sposób oddzielić strefy dostępne dla klientów czy osób z zewnątrz i tylko dla pracowników, nadać odpowiedni charakter miejscom pracy i pomieszczeniom socjalnym. Dlatego warto przekazać mu komplet informacji o rozkładzie i przeznaczeniu pomieszczeń, liczbie pracowników i charakterze ich pracy.
  4. Czy masz sprecyzowaną wizję, czy czekasz na pomysły architekta wnętrz? We Wrocławiu możemy wspólnie pracować nad Twoją ideą i przełożyć ją na konkretne rozwiązania lub podsunąć Ci zupełnie nowe propozycje. Wybór należy do Ciebie!
  5. Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na wyposażenie wnętrza, jego remont lub modernizację? Określ przybliżony budżet jeszcze przed zamówieniem projektu wnętrza. Znając go, będziemy mogli dopasować pomysły do funduszy. Pamiętaj – funkcjonalne wnętrze wcale nie musi być drogie.

Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie.

Powierz projektowanie i aranżację wnętrz we Wrocławiu studiu Architon i ciesz się funkcjonalnością i stylem przez lata